LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

NATO operacijoje Turkijoje dalyvaujančius Lietuvos karius aplankė šalyje reziduojantis Lietuvos Respublikos ambasadorius

2019-05-30

Gegužės 29 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga ir Lietuvos garbės konsulas Mersine – Abdülazizas Armağanas Öneris lankėsi Turkijos Indžirlik-o oro pajėgų bazėje, kur susitiko su Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono kariais, dalyvaujančiais šalyje NATO vykdomoje tarptautinėje operacijoje „Aktyvi užtvara” (angl. Active Fence).

Susitikime su kariais svečiai domėjosi ne tik jų vykdomomis užduotimis, bet ir tarnybos sąlygomis, laisvalaikio organizavimu ir kitais tarnybos tarptautinėje aplinkoje ypatumais.

Lietuvos karių kontingentą NATO operacijoje Turkijoje šiuo metu sudaro devyni Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai. Visi jie yra aukštos kvalifikacijos IT specialistai.

Pasak Lietuvos karių kontingento vado mjr. Alberto Dusevičiaus, Lietuvos kariai šioje operacijoje tekia ispanų dislokuotoms raketinės gynybos sistemoms „Patriot” radarų duomenų suformuojamą oro erdvės paveikslą, kuris leidžia kolegoms laiku pamatyti, atpažinti ir sunaikinti iškilusias grėsmes Turkijos oro erdvei.

Minėtas PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų vieno iš trijų ryšių batalionų. Jis turi NATO tarptautinės karinės vadavietės statusą. Pagrindinis PRISM uždavinys – teikti mobiliąją vadovavimo ir valdymo proceso paramą laikinoms arba perdislokuojamoms NATO vadavietėms.

NATO operacija „Aktyvi užtvara” buvo pradėta 2012 m., Turkijai paprašius NATO sustiprinti jos oro erdvės gynybą raketinėmis sistemomis po įvykusių dviejų incidentų: rusų naikintuvo sunaikinimo Turkijos oro erdvėje ir jos teritorijos apšaudymo raketomis iš Sirijos pusės su civilių Turkijos gyventojų aukomis. Atsižvelgdama į šią užklausą, NATO Turkijos pietuose prie sienos su Sirija dislokavo JAV, Nyderlandų ir Vokietijos kariuomenių raketines oro gynybos sistemas „Patriot”.

Pranešimą parengė mjr. Albertas Dusevičius 

Naujienos

2019-06-15
Gynybos štabe lankėsi penkių šalių kariniai atstovai prie NATO

Gynybos štabe lankėsi penkių šalių kariniai atstovai prie NATO

Birželio 15 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Estijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Lenkijos ir Lietuvos kariniai atstovai prie NATO. Svečius pasitiko Gynybos štabo viršininko pavaduotojas planavimui jūrų kapitonas Renius Pleškys. Atvykusiems generolams Gynybos štabo ir NATO Pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovai pristatė saugumo ir gynybos aktualijas.  
plačiau
2019-06-11
Gynybos štabe lankėsi Švedijos kariuomenės atstovai

Gynybos štabe lankėsi Švedijos kariuomenės atstovai

Birželio 11 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Švedijos kariuomenės Jungtinio gynybos štabo atstovai vadovaujami Politikos ir planavimo departamento direktoriaus generolo majoro Michael Claesson. Jie susitiko su Gynybos štabo viršininko funkcijas vykdančiu brigados generolu Raimundu Vaikšnoru ir kitais Lietuvos kariuomenės atstovais.  
plačiau
2019-06-05
Brg. gen. Raimundas Vaikšnoras lankėsi Karinių oro pajėgų vienetuose

Brg. gen. Raimundas Vaikšnoras lankėsi Karinių oro pajėgų vienetuose

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko funkcijas vykdantis brigados generolas Raimundas Vaikšnoras lankėsi Karinių oro pajėgų vienetuose Ignalinos rajone, Karmėlavoje, Kaune, Radviliškyje ir Šiauliuose, kur susipažino su padalinių struktūra, užduotimis ir iššūkiais.  
plačiau