LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

Gynybos štabo viršininkas puskarininkių korpusui pristatė kariuomenės aktualijas

2018-12-13

Gruodžio 13 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko vyriausiųjų puskarininkių ir kuopininkų susitikimas. Jo metu Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras pristatydamas Lietuvos kariuomenės aktualijas, pirmiausia, akcentavo puskarininkių korpuso svarbą kariuomenei.

 

„Lietuvos kariuomenės puskarininkiai yra kariuomenės pamatas ir stuburas, ant kurio viskas tvirtai laikosi. Nuo jo tvirtumo priklauso Lietuvos kariuomenės ateitis, todėl mums, Gynybos štabui, labai svarbu Jums perteikti šiandieninius kariuomenės iššūkius bei daromus sprendimus,“ – sakė gen. mjr. V. Vaikšnoras.

 

Pranešime Gynybos štabo viršininkas apžvelgė Lietuvos kariuomenės valdymo reformą, kurios vienas iš elementų buvo karinio-strateginio štabo – Gynybos štabo – sukūrimas. Po šios reformos, pasak štabo viršininko, buvo išlaikyti buvusio operacinio (Jungtinio) štabo gebėjimai bei prisiimtos naujos strateginio štabo funkcijos, kurios dabar leidžia matyti kariuomenės iššūkius ir koncentruotis į jų sprendimą.

 

Kalbėdamas apie Lietuvos kariuomenės aktualijas Gynybos štabo viršininkas puskarininkių korpusui pristatė Lietuvos kariuomenės pajėgumų vystymą, operacinį gynybos planavimą bei kalbėjo apie karių gerbūvio gerinimą. Baigdamas savo kalbą visiems dėkojo už tarnybą ir palinkėjo toliau sunkiai dirbti stiprinant Lietuvos kariuomenę, gerinti jos kovinę parengtį taip stiprinant Lietuvos saugumą.

 

 

Nuotraukų aut.: mjr. Tomas Balkus

 

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas mjr. Tomas Balkus, tel. (8 5) 219 6401, mob. 8 686 28035, el. paštas: tomas.balkus@mil.lt

Naujienos

2019-06-15
Gynybos štabe lankėsi penkių šalių kariniai atstovai prie NATO

Gynybos štabe lankėsi penkių šalių kariniai atstovai prie NATO

Birželio 15 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Estijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Lenkijos ir Lietuvos kariniai atstovai prie NATO. Svečius pasitiko Gynybos štabo viršininko pavaduotojas planavimui jūrų kapitonas Renius Pleškys. Atvykusiems generolams Gynybos štabo ir NATO Pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovai pristatė saugumo ir gynybos aktualijas.  
plačiau
2019-06-11
Gynybos štabe lankėsi Švedijos kariuomenės atstovai

Gynybos štabe lankėsi Švedijos kariuomenės atstovai

Birželio 11 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Švedijos kariuomenės Jungtinio gynybos štabo atstovai vadovaujami Politikos ir planavimo departamento direktoriaus generolo majoro Michael Claesson. Jie susitiko su Gynybos štabo viršininko funkcijas vykdančiu brigados generolu Raimundu Vaikšnoru ir kitais Lietuvos kariuomenės atstovais.  
plačiau
2019-06-05
Brg. gen. Raimundas Vaikšnoras lankėsi Karinių oro pajėgų vienetuose

Brg. gen. Raimundas Vaikšnoras lankėsi Karinių oro pajėgų vienetuose

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko funkcijas vykdantis brigados generolas Raimundas Vaikšnoras lankėsi Karinių oro pajėgų vienetuose Ignalinos rajone, Karmėlavoje, Kaune, Radviliškyje ir Šiauliuose, kur susipažino su padalinių struktūra, užduotimis ir iššūkiais.  
plačiau