LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

Gynybos štabo viršininkas lankė Štabo ir Ryšių batalionus Vilniuje

2019-03-08

Kovo 8 dieną Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras lankėsi Vilniuje dislokuotuose batalionuose: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione ir Ryšių ir informacinių sistemų batalione. Abu batalionai yra toje pačioje dislokacijos vietoje.

 

Vizito metu Gynybos štabo viršininkui bataliono vadai pristatė turimų vienetų struktūras, vykdomus uždavinius, supažindino su esama ginkluotės, turimos technikos situacija, profesinės karo tarnybos bei nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių tarnybos ir gyvenimo sąlygomis.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinis uždavinys – būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių įrengimą ir funkcionavimą nustatytuose operacijų rajonuose. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose. Batalionui nuo 2018 m. rugpjūčio mėnesio vadovauja majoras Egidijus Čiūtas.

 

Ryšių ir informacinių sistemų batalionas įkurtas tik šiemet ir jo pagrindinė užduotis – užtikrinti saugų ryšį tarp kariuomenės padalinių. Batalionui vadovauja majoras Vaidas Černikas.

 

 

Gynybos štabo bataliono ir srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotraukos

 

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas mjr. Tomas Balkus

Tel. (8 5) 219 6401, mob. 8 686 28035, el. paštas: tomas.balkus@mil.lt

 

Naujienos

2019-05-17
Lietuvos kariuomenė ruošiasi kitų metų pratyboms „Gynėjas 2020“

Lietuvos kariuomenė ruošiasi kitų metų pratyboms „Gynėjas 2020“

Gegužės 16 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas kartu su Sausumos pajėgų štabu ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų 1-ąja rinktine organizavo susitikimą Marijampolės savivaldybėje, kuriame Marijampolės, Lazdijų, Kalvarijų rajonų savivaldybių merams ir administracijos vadovams pristatė JAV organizuojamas pratybas „Gynėjas 2020“ (angl. „Defender 2020“).  
plačiau
2019-05-16
Lietuvos kariuomenė jau rengia karo komendantus, kurie veiktų karo padėties atveju

Lietuvos kariuomenė jau rengia karo komendantus, kurie veiktų karo padėties atveju

Gegužės 16 d. kariuomenės Gynybos štabas Krašto apsaugos ministerijoje surengė seminarą į pareigas paskirtiems karo komendantams. Renginio metu karo komendantai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės strategine komunikacija, hibridinio karo pagrindais, informacinių grėsmių šalies saugumui analize ir karo komendantų veiklos ypatumais, susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.  
plačiau
2019-05-08
Gynybos štabe lankėsi Jungtinių ekspedicinių pajėgų delegacija

Gynybos štabe lankėsi Jungtinių ekspedicinių pajėgų delegacija

Gegužės 8 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) atstovai iš Jungtinės karalystės ir susitiko su Gynybos štabo viršininko funkcijas vykdančiu brigados generolu Raimundu Vaikšnoru, štabo viršininko pavaduotojais ir valdybų viršininkais.  
plačiau