LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

Gynybos štabe lankėsi VSAT vadas generolas Renatas Požėla

2018-12-10

Gruodžio 10 dieną Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Renatas Požėla. Su Gynybos štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru svečias aptarė bendradarbiavimo su Lietuvos kariuomene ir bendrų pratybų klausimus.

 

Atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-mečio proga, už ilgalaikį bendradarbiavimą, nuolatinę geranorišką pagalbą ir nuopelnus Valstybės sienos apsaugos tarnybai, gen. R. Požėla apdovanojo ir paskatino keturis Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovus.

 

Lietuvos kariuomenės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos bendradarbiavimas vyksta per įvairaus pobūdžio pratybas ir mokymus, kurių metu kariai ir pasieniečiai dalinasi patirtimi, gerina tarpusavio veiksmų koordinavimą ekstremalių situacijų metu, paieškos ir gelbėjimo bei teršalų likvidavimo operacijose, šalies gynybos, valstybinės sienos apsaugos ir kitais atvejais.

 

Bendradarbiavimas tarp Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių vidaus reikalų statutinių įstaigų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos ir Vadovybės apsaugos departamento – yra svarbus tuo, kad įvedus karo padėtį šios įstaigos yra priskiriamos ginkluotosioms pajėgoms ir privalo būti pasirengusios bendriems su kariuomene gynybos veiksmams, taip pat sąveikai su NATO sąjungininkų pajėgomis.

 

Pagrindinės Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo su minėtomis institucijomis kryptys – valstybės gynyba, taikos meto užduotys, profesinio tobulinimo ir sporto bei kultūriniai renginiai. Pagal šias kryptis kasmet Lietuvos kariuomenės iniciatyva yra sudaromi ir pasirašomi detalūs bendradarbiavimo planai.

 

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas mjr. Tomas Balkus, tel. (8 5) 219 6401, mob. 8 686 28035, el. paštas: tomas.balkus@mil.lt

Naujienos

2019-03-20
Gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras pasveikino „Baltijos karinės konferencijos 2019“ dalyvius

Gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras pasveikino „Baltijos karinės konferencijos 2019“ dalyvius

Kovo 20 d. Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, pavaduodamas Lietuvos kariuomenės vadą, sakė sveikinimo kalbą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vykstančioje tarptautinėje „Baltijos karinėje konferencijoje 2019“, kurios pagrindinės temos – mokymasis gintis ir Vakarų šalių karinės patirties taikymas Baltijos šalyse.
plačiau
2019-03-19
Gynybos štabe lankėsi Baltijos gynybos koledžo viršininkas

Gynybos štabe lankėsi Baltijos gynybos koledžo viršininkas

Kovo 19 d. Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras susitiko su Baltijos gynybos koledžo viršininku generolu majoru Andis Dilans, su kuriuo aptarė šios mokymo įstaigos aktualijas, koledžo vystymo bei mokymo programų klausimus.  
plačiau
2019-03-14
Taline baigėsi trijų Baltijos valstybių karinių štabų viršininkų susitikimas

Taline baigėsi trijų Baltijos valstybių karinių štabų viršininkų susitikimas

Kovo 14 d. Taline, Estijoje vyko darbinis trijų Baltijos valstybių strateginių karinių štabų viršininkų susitikimas, kuriame karinių štabų viršininkai aptarė trišalio bendradarbiavimo gynybos srityje projektus, karines pratybas ir tolimesnį bendradarbiavimo plėtojimą.
plačiau