LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

Vyko Šiaurės Europos valstybių kariuomenių vadų pavaduotojų susitikimas

2018-04-12

Balandžio 11-12 dienomis vyko Šiaurės Europos valstybių kariuomenių vadų pavaduotojų susitikimas.„Šiuolaikinės kariuomenės adaptuojasi, kad galėtų geriau atremti kylančias, ir ne visada konvencines, grėsmes. Šiaurės NATO ir ES šalių dalijimasis savo patirtimi padeda geriau suvokti ne tik grėsmes bendras visam regionui, bet ir pasirengti jas atremti kartu, ” – sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras balandžio 11 – 12 dienomis Lietuvoje vykusiame Šiaurės Europos valstybių kariuomenių vadų pavaduotojų susitikime.

Susitikimo Krašto apsaugos ministerijoje metu svečius pasveikino ir krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, pristatęs svečiams kibernetinio saugumo aktualijas. Svečiai Vilniuje aptarė ir strateginės komunikacijos aspektus, Baltijos regiono saugumo situaciją. Svečiams pristatytos hibridinės grėsmės iš Lietuvos perspektyvos. Susitikime dalyvavo kariuomenių vadų pavaduotojai iš Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos.

Siekiant glaudesnio Šiaurės Europos valstybių kariuomenių bendradarbiavimo tokie susitikimai vyksta kiekvienais metais. Pernai susitikimas buvo surengtas Švedijoje.

Naujienos

2018-12-13
Gynybos štabo viršininkas puskarininkių korpusui pristatė kariuomenės aktualijas

Gynybos štabo viršininkas puskarininkių korpusui pristatė kariuomenės aktualijas

Gruodžio 13 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko vyriausiųjų puskarininkių ir kuopininkų susitikimas. Jo metu Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras pristatydamas Lietuvos kariuomenės aktualijas, pirmiausia, akcentavo puskarininkių korpuso svarbą kariuomenei.
plačiau
2018-12-10
Gynybos štabe lankėsi VSAT vadas generolas Renatas Požėla

Gynybos štabe lankėsi VSAT vadas generolas Renatas Požėla

Gruodžio 10 dieną Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Renatas Požėla. Su Gynybos štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru svečias aptarė bendradarbiavimo su Lietuvos kariuomene ir bendrų pratybų klausimus.
plačiau
2018-12-06
Gynybos štabo viršininkas lankėsi pratybose „Anakonda-18“

Gynybos štabo viršininkas lankėsi pratybose „Anakonda-18“

Gruodžio 6 dieną Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras  kartu su krašto apsaugos viceministru Edvinu Kerza ir ministerijos gynybos politikos direktoriumi Robertu Šapronu lankėsi Lenkijoje vykstančių pratybų “Anakonda-18” žiniasklaidos ir svečių dienoje.
plačiau