LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

Vyko Šiaurės Europos valstybių kariuomenių vadų pavaduotojų susitikimas

2018-04-12

Balandžio 11-12 dienomis vyko Šiaurės Europos valstybių kariuomenių vadų pavaduotojų susitikimas.„Šiuolaikinės kariuomenės adaptuojasi, kad galėtų geriau atremti kylančias, ir ne visada konvencines, grėsmes. Šiaurės NATO ir ES šalių dalijimasis savo patirtimi padeda geriau suvokti ne tik grėsmes bendras visam regionui, bet ir pasirengti jas atremti kartu, ” – sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras balandžio 11 – 12 dienomis Lietuvoje vykusiame Šiaurės Europos valstybių kariuomenių vadų pavaduotojų susitikime.

Susitikimo Krašto apsaugos ministerijoje metu svečius pasveikino ir krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, pristatęs svečiams kibernetinio saugumo aktualijas. Svečiai Vilniuje aptarė ir strateginės komunikacijos aspektus, Baltijos regiono saugumo situaciją. Svečiams pristatytos hibridinės grėsmės iš Lietuvos perspektyvos. Susitikime dalyvavo kariuomenių vadų pavaduotojai iš Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos.

Siekiant glaudesnio Šiaurės Europos valstybių kariuomenių bendradarbiavimo tokie susitikimai vyksta kiekvienais metais. Pernai susitikimas buvo surengtas Švedijoje.

Naujienos

2018-09-14
Vilniaus universitetas ir Lietuvos kariuomenė bendradarbiaus kibernetinio saugumo srityje

Vilniaus universitetas ir Lietuvos kariuomenė bendradarbiaus kibernetinio saugumo srityje

Rugsėjo 14 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras ir Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama sutelkti žmogiškuosius ir materialiuosius pajėgumus kibernetinio saugumo srityje.
plačiau
2018-09-12
Pasikeitė Lenkijoje dislokuoto NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vadas

Pasikeitė Lenkijoje dislokuoto NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vadas

Rugsėjo 12 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras dalyvavo NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vado pasikeitimo ceremonijoje Lenkijoje.
plačiau
2018-09-11
Gen. mjr. V. Vaikšnoras dalyvavo atlaiduose Šiluvoje

Gen. mjr. V. Vaikšnoras dalyvavo atlaiduose Šiluvoje

Rugsėjo 11 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras dalyvavo Šiluvoje rengiamuose Švenčiausios Mergelės Marijos gimimo atlaiduose (Šilinėse). Šventos Mišios buvo aukojamos už Lietuvos kariuomenę.
plačiau