LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

NACIONALINĖS PRATYBOS PERKŪNO GRIAUSMAS

Birželio 1-15 dienomis Lietuvoje vyks didžiausios Lietuvos kariuomenės nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas 2018“.

Nacionalinėse pratybose „Perkūno griausmas 2018“ Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai tiek ir su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotosios gynybos operacijas. Pratybų scenarijus imituos įvykių eskalaciją nuo lokalaus incidento su hibridinio karo apraiškomis iki plataus masto karinio konflikto. Pratybų mastas, kompleksiškumas, dalyvių ir technikos skaičius leis įvertinti šalies ir sąjungininkų gebėjimus vykdyti gynybos operacijas taip pat patikrinti priimančiosios šalies paramos suteikimo galimybes. Pasiruošimas šalies gynybai yra esminė kariuomenės užduotis, kuriai kariai nuolat ruošiasi.

Pagrindinis šių pratybų tikslas – treniruoti LR Ginkluotųjų pajėgų gebėjimus vykdyti plataus spektro operacijas LR teritorijoje savarankiškai ir kartu su NATO ir sąjungininkų pajėgomis.

 

Lietuvos kariuomenės vienetai ir kitos institucijos treniruosis ir įgyvendins eilę šalies gynybos procedūrų, greito perėjimo iš taikos meto struktūros į karo meto (Ginkluotųjų pajėgų) struktūrą.

Pirmose šių pratybų etapuose LK ginkluotosios pajėgos treniruosis šalies gynybos ir kitas operacijas vykdyti savarankiškai, t.y. be sąjungininkų paramos. Vėliau į Lietuvos Respubliką atvykus NATO pajėgomis bus treniruojamasi vykdyti operacijas kartu su sąjungininkais.

Šių pratybų metu taip pat bus treniruojamasi vykdyti parengto rezervo karių mobilizacija – pašaukti karo prievolininkai turės atvykti į įsteigtus šaukimo punktus. Dviem tūkstančiams atsargos karių gegužės 18 d. išsiųsti laiškai su kvietimu atvykti į nacionalines pratybas „Perkūno Griausmas“

Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnyba prieš keletą dienų išsiuntė du tūkstančius laiškų, tarnybą prieš daugiau kaip penkis metus atlikusiems atsargos kariams. Birželio 1 d. pratybų „Perkūno Griausmas“ vyksiančių dalinės mobilizacijos pratybų metu, Karo prievolę administruojantis personalas treniruosis vykdyti mobilizacijos atveju nustatytas užduotis. Pratybų siekiniams įgyvendinti Lietuvoje mokymo tikslais bus steigiami trys šaukimo punktai, į kuriuos bus kviečiami atvykti atsargos kariai, 2013 metais ir ankščiau metais atlikę karo tarnybą ir išleisti į atsargą. Šiemet, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyriuose, mokymų tikslais bus steigiami šaukimo punktai šiuose miestuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

NACIONALINĖS PRATYBOS PERKŪNO GRIAUSMAS

Naujienos

2018-06-19
Gynybos štabe vyko Lietuvos kariuomenės vado susitikimas su pajėgų ir karinių vienetų vadais

Gynybos štabe vyko Lietuvos kariuomenės vado susitikimas su pajėgų ir karinių vienetų vadais

Birželio 19 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe Vilniuje vyko Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko susitikimas su kariuomenės pajėgų, valdybų, štabų ir karinių vienetų vadais, kuriame aptartos krašto apsaugos sistemos aktualijos ir ateities planai.

plačiau
2018-06-15
Baigėsi pratybos „Perkūno Griausmas 2018“

Baigėsi pratybos „Perkūno Griausmas 2018“

Birželio 15 dieną baigėsi didžiausios Lietuvos istorijoje karinės pratybos „Perkūno Griausmas 2018“. Dvi savaites Lietuvos miestuose ir poligonuose vykusiuose mokymuose iš viso dalyvavo per 9 tūkst. karių.

plačiau
2018-06-14
GYNYBOS ŠTABE LANKĖSI NATO DAUGIANACIONALINIO ŠIAURĖS RYTŲ KORPUSO VADAS

GYNYBOS ŠTABE LANKĖSI NATO DAUGIANACIONALINIO ŠIAURĖS RYTŲ KORPUSO VADAS

Birželio 14 dieną Lietuvoje lankėsi Daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso (angl. Multinational Corps Northeast) vadas gen. ltn. Manfredas Hofmanas.

plačiau