LIETUVOS KARIUOMENĖS GYNYBOS ŠTABAS

Gynybos štabo viršininkas lankosi Ukrainoje

2019-04-12

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras lankosi Ukrainoje, kur dalyvavo Lietuvos krašto apsaugos ir Ukrainos gynybos ministerijos tarpusavio supratimo memorandumo pakeitimo ir Ukrainos karių pagerbimo ceremonijose, taip pat lanko ten tarnaujančius Lietuvos karius.

 

Lietuvos krašto apsaugos ir Ukrainos gynybos ministerijos pasirašytas protokolas dėl tarpusavio supratimo memorandumo dėl Ukrainos karių mokymo pakeitimo numato neterminuotą tarpusavio supratimo memorandumo galiojimo trukmę.

 

Gen. mjr. V. Vaikšnoras su delegacija aplankė Lietuvos karius, dalyvaujančius karinėje mokymo operacijoje Desnos ir Berdyčevo mokymo centruose, kur turėjo galimybę pabendrauti su kariais, susipažinti su mokymo eiga bei pasiekimais.

 

Iš viso Lietuvos karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvauja apie 30 Lietuvos karių, kurie veda mokymus aštuoniose tarnybos vietose Šiaurės, Pietų, ir Vakarų Ukrainoje. Koviniuose veiksmuose Lietuvos kariai nedalyvauja. Karinė mokymo operacija Ukrainoje skirta Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymui. Lietuvos kariai rengia Ukrainos Sausumos pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų karius ir vienetus pagal NATO standartus veikdami vieni ir daugianacionaliniuose formatuose. Kartu su Kanados ginkluotojų pajėgų kariais Lietuvos Sausumos pajėgų kariai padeda rengti Ukrainos ginkluotojų pajėgų snaiperius.

 

Lietuvos kariuomenės instruktoriai nuo 2015 m. rugpjūčio mėn. dvišaliu susitarimu ir kartu su sąjungininkais padeda rengti Ukrainos sausumos pajėgų, specialiųjų operacijų, karo policijos karius. Lietuvos kariai tiesiogiai nedalyvauja kovos veiksmuose ir antiteroristinės operacijos zonose Ukrainoje. 2017 m. liepos 1 d. įsteigta Lietuvos nacionalinė karinė mokymo operacija Ukrainoje, kuriai pagal Seimo suteiktą mandatą Lietuva gali siųsti iki 60 karių. Karinė mokymo operacija Ukrainoje skirta Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymui.

 

Lietuva taip pat yra paskyrusi strateginio lygmens patarėją į Gynybos reformų patarėjų grupę, patariančią Ukrainos gynybos ministrui. NATO ryšių biure trečius metus dirba patarėjas puskarininkių sistemos vystymo klausimais ir patarėjas karininkų rengimo reformos klausimais, darbą pradėjęs š.m. vasario mėn.

 

 

Nuotraukos – Ukrainos gynybos ministerijos

Naujienos

2019-05-17
Lietuvos kariuomenė ruošiasi kitų metų pratyboms „Gynėjas 2020“

Lietuvos kariuomenė ruošiasi kitų metų pratyboms „Gynėjas 2020“

Gegužės 16 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas kartu su Sausumos pajėgų štabu ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų 1-ąja rinktine organizavo susitikimą Marijampolės savivaldybėje, kuriame Marijampolės, Lazdijų, Kalvarijų rajonų savivaldybių merams ir administracijos vadovams pristatė JAV organizuojamas pratybas „Gynėjas 2020“ (angl. „Defender 2020“).  
plačiau
2019-05-16
Lietuvos kariuomenė jau rengia karo komendantus, kurie veiktų karo padėties atveju

Lietuvos kariuomenė jau rengia karo komendantus, kurie veiktų karo padėties atveju

Gegužės 16 d. kariuomenės Gynybos štabas Krašto apsaugos ministerijoje surengė seminarą į pareigas paskirtiems karo komendantams. Renginio metu karo komendantai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės strategine komunikacija, hibridinio karo pagrindais, informacinių grėsmių šalies saugumui analize ir karo komendantų veiklos ypatumais, susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.  
plačiau
2019-05-08
Gynybos štabe lankėsi Jungtinių ekspedicinių pajėgų delegacija

Gynybos štabe lankėsi Jungtinių ekspedicinių pajėgų delegacija

Gegužės 8 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe lankėsi Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) atstovai iš Jungtinės karalystės ir susitiko su Gynybos štabo viršininko funkcijas vykdančiu brigados generolu Raimundu Vaikšnoru, štabo viršininko pavaduotojais ir valdybų viršininkais.  
plačiau